Dąb Mist Lakierowany 16 mm

Lite drewno Deska lita Ego FloorEgo Floor
202,96 zł / m2 (23.00% vat) (-40%) 339,00 zł / m2 cena regularna
(0%) 202,96 zł / m2 Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką ceny
Obniżkę wprowadzono dnia: 2024-07-22
Cena za op: 233,81 zł
Ilość m2 w op: 1.152 m2
Dostępność: 24h
Wartość: 233,81 zł
Ile m2 potrzebujesz ? m2
Tyle op potrzebujesz ? op Dostępny, pozostało: 136 op
    Teraz Kurier Gratis   przy zakupach Online od 1500 zł 
UWAGA aby zachować gwarancję i prawidłowo zamontować i użytkować zakupiony produkt 
koniecznie należy przed przystąpieniem do montażu zapoznać się z instrukcją dołączoną do każdego z produktów.
Lite drewno Dąb Mist Lakierowany
Lite drewno Dąb Mist Lakierowany

Specyfikacja techniczna

Kod produktu: 5907758700679
Producent: Ego Floor
Kod producenta: 5907758700679
Kolekcja: Deska lita
GRUBOŚĆ (MM): 16 mm
WZÓR: Deska
V-FUGA: V-fuga 4-stronna
MONTAŻ: Klejenie do podłoża
STRUKTURA: Drewna
RODZAJ DREWNA: Dąb
WARSTWA WIERZCHNIA: Lakier
SZEROKOŚĆ (MM): 120 mm
DŁUGOŚĆ (MM): 400-1200 mm
ILOŚĆ LAMELI: 1

Opis produktu

Kolekcja drewnianych podłóg Ego Floor doskonale sprawdzi się w najbardziej wyszukanych wnętrzach. To propozycja dla miłośników głębokiej barwy drewna i podłóg o naturalnych właściwościach. Dąb daje gwarancję dużej wytrzymałości powierzchni, a różnorodny wygląd pozwoli każdemu znaleźć rozwiązanie dla siebie. 

Podłoga drewniana podlega zużyciu. W celu wydłużenia jej żywotności należy od samego początku procesu wyboru i montażu, a następnie użytkowania, przestrzegać poniższych zasad.

  1. Drewno to produkt naturalny, w którym mogą występować różnice w tonacji kolorystycznej i strukturze. Dostarczony materiał może nieznacznie różnić się w odcieniach pomiędzy wzornikami, a partiami dostarczonymi do montażu.

  2. Podłogi z litego drewna jako produkty w 100% naturalne i higroskopijne reagują na zmieniające się warunki otoczenia. Drewno jest materiałem higroskopijnym, które albo oddaje nadmiar wilgoci otoczeniu, albo uzupełnia niedobór wilgoci, chłonąc parę wodną z otoczenia. To zjawisko określane jest jako dążenie drewna do wilgotności równoważnej w określonej temperaturze i wilgotności względnej powietrza. W skutek tego zjawiska zmienia się objętość deski podłogowej, co może powodować powstawanie szczelin i deformacje elementów. W szczególny sposób zjawisko to może wystąpić podczas okresu grzewczego. Aby zminimalizować efekt powstawania pęknięć i szczelin w podłodze, oraz utrzymać w pomieszczeniu klimat najbardziej korzystny dla człowieka pod względem higieny powietrza zaleca się utrzymanie względnej wilgotności powietrza na poziomie 45-60% i temperaturze około 18-22º C poprzez zastosowanie nawilżaczy powietrza i częste wietrzenie pomieszczenia.

  3. Zaleca się stosowanie profesjonalnych środków do pielęgnacji i ochrony podłóg drewnianych. Zastosowanie środków uzależnione jest od stopnia natężenia ruchu a także wskazówek zastosowania danego środka, rekomendowanego przed danego producenta. Codzienna pielęgnacja może ograniczyć się do odkurzenia i zamiatania podłogi. Piasek oraz brud działa na podłogę jak papier ścierny dlatego należy go natychmiast usunąć z powierzchni.

  4. Meble powinny być podklejone filcowymi podkładkami lub postawione na matach podkładowych. Podkładki gumowe powodują przebarwienia drewna.

  5. Podłogę należy użytkować w miękkim, nie niszczącym mechanicznie obuwiu.

  6. Przed wejściem do pomieszczenia z położona podłogą drewnianą należy umieścić wycieraczkę w celu oczyszczenia obuwia z brudu i piasku.

  7. Podczas remontów zaleca się przykrycie podłogi kartonami lub tekturą. Nie należy przykrywać podłogi drewnianej folią lub materiałami, które nie przepuszczają powietrza.

  8. Należy wietrzyć pomieszczenia wyłożone podłogą drewnianą. W niezamieszkałym pomieszczeniu z podłogą nie należy dopuścić do pozostawienia włączonego ogrzewania. Na łączeniach deski podłogowej z innymi materiałami (kamień, płytki, ściana) należy, uwzględniając gatunek drewna i sposób montażu, założyć dylatację.

  9. W przypadku drewnianych podłóg olejowanych, powłoka drewniana podlega zużyciu. Trwałość deski zależy od prawidłowej pielęgnacji i sposobu użytkowania. Po zużyciu powłoki olejowanej należy uzupełnić ją poprzez prawidłową konserwację.

  10. Drewno pod wpływem upływu czasu i promieni UV ulega zmianom kolorystycznym (ciemnieje). Pod wpływem renowacji uzyskuje pierwotny, jaśniejszy kolor.

Lite drewno Dąb Mist Lakierowany
Lite drewno Dąb Mist Lakierowany
dostępny Cena: 202,96 zł

Copyright © 2024 Mega-Tanie-Podlogi | Wszelkie prawa zastrzeżone | Realizacja: Graff

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego oraz nie stanowi odzwierciedlenia aktualnych stanów magazynowych.